Utólagos vízszigetelés Baranya megye +36 30 2491 291

MENÜ

Utólagos vízszigetelés Mohács

Vizes, salétromos, penészes falak utólagos vízszigetelése Mohács övezetében, utólagos falszigetelés, injektálással, penész ellen +36 30 2491 291.

Miért ajánljuk Önnek a szolgáltatásainkat?

A falátvágásos szigetelés folyamata

A pince szigetelése utólag

Talajvíz elleni szigetelés injektálásos eljárással

Vályogház szigetelése

Terasz szigetelése

Gyakran ismételt kérdések

Üdvözöljük honlapunkon!

Vállalatunk a legnaprakészebb, bontás nélküli technológiákkal (pl. falvágás), utólagosan orvosolja pincék ázását. Vállalkozásunk beton injektálást kínál ház alap megerősítésére, megsüllyedt alap javítása céljából.

vízszigetelés Mohács szigetelő lemezzel

Nedvesség elleni szigetelés Mohács - cégünk jellemzői

  1. Gyors, műszeres helyszíni felmérés, tájékoztatás, ajánlatkészítés.
  2. 20 év iparágban eltöltött idővel tökéletes minőségű szigetelés.
  3. A rendelkezésre álló legmodernebb szerszámok és alkalmazott technikák a villámgyors és kedvező áron elérhető munka végett.
  4. 1 évtizednyi jótállás az elvégzett munkára, ha az általunk ajánlott megoldást alkalmazza.
  5. Országosan végzünk falszigetelést.

Ebben lehet biztos, ha nem mástól rendeli meg a szigetelés végrehajtását Mohács övezetében

  • A szigetelési munkadíjon utólag sem változtatunk, áttekinthető árajánlat alapján dolgozunk.
  • Betartjuk a határidőket, ha bármilyen nehezítő körülmény merül fel, időben szólunk.
  • A munka végeztével később is elérhet minket, ha tájékoztatásra van szüksége, vagy csak kérdezni szeretne valamit.

Tárcsázza számunkat a következő fénykép telefon képernyőjén történő megérintésével: 0-24 ügyfélszolgálat

Szigetelés falvágással Mohács

1. Az első munkafolyamat a penészes fal megvágása. Ezt a műveletet speciálisan ennek érdekében épített, egyedi falvágó berendezéssel végezzük. A falat általában a talajszint felett 8-10 cm-rel vágjuk meg vagy tereprendezést követően az épület olyan pontján, ahol a szigetelés a legjobb helyen helyezkedik el. Azokat a főfalakat és válaszfalakat kell vágni, amelyek közvetlen összeköttetésben vannak az alappal, és továbbítják a talajnedvességet.

Az általunk alkalmazott készülékek védettek a porral szemben és csökkentett zajkibocsátással rendelkeznek, állítható a vágási magasság, illetve a vágás szöge és mélysége is koordinálható.

2. Az utólag végzett falszigetelési lépés során műanyag lemezt juttatunk be a kivágott hézagba. Ez már szigetelőréteget képez a föld nedvessége és doh ellen.

A szigetelőlemezeket egymással átfedésben helyezzük be a kifogástalan szigetelés céljából, a falból kiálló részeket nem szabad levágni.

3. A vízszigetelés telítése közben a szigetelőlemezen rettentően sarkalatos a kihorganyzó ék használata, ugyanis a dagadó cement teljes száradásáig a falat a kiindulási helyzetében konzerválja.

A vágási hely telítését bespriccelő pumpával visszük véghez, amelynek csövét beillesztjük a fal egyik oldalán. A fal repedéseit precízen lezárjuk mindkét oldalon gyorskötésű malterral, utána pedig névleges nyomáson bespricceljük az előre bekevert dagadó cementet.

Így elérjük, hogy a dagadó cement a fal hézagjaiba is benyomul, és a megkeményedése után időtállóbb lesz a szigetelés.

utólagos falszigetelés injektálással Mohács

Légpórus vakolat Mohács

A légpórus vakolat olyan magas páraszívó képességű vakolat, amely nem vezeti a nedvességet, így a földből felszívott, különböző sók a falszerkezetben maradnak, és a fal nem dobja le emiatt a vakolatot. A hagyományos vakolatot a salétromos felületeken javasolt légpórus vakolattal lecserélni, ugyanis ez időtálló módon megóvja a fal kívülről látható felületét, és kinézetre is tetszetősebb, festhető felületté válik, a falban lapuló nevesedés kiszárad.

Pinceszigetelés utólag

Minél lejjebb fekszik egy pince, annál nagyobb a nedvesedés veszélye még akkor is, ha a létező leghatékonyabb módon igyekeztünk szigetelni a pincénket. Ha nem precíz módon kivitelezett a csapadékvíz és a rétegvíz elvezetése, akkor számíthatunk arra, hogy meg kell küzdenünk a pinceszigetelés problémájával. Rendszeres kellemetlenségek a pince szigetelésénél:

  • Több éve betett, elöregedett kátránypapír
  • Nem az előírásoknak megfelelően vagy egyáltalán nem megvalósított esővíz-elvezetés
  • Magas talajvíz
  • Maszek munka, az építőipari ismeretek hiányában, házilag megoldott szigetelés
  • A ház természetes süllyedése megrongálja az alap szigetelését
  • Helytelenül kiválasztott szigetelőanyag
  • Nem megfelelő rétegrendben alkalmazott szigetelés

Mi a jó pinceszigetelés módja? 2 módon tudjuk ezt megvalósítani: kívülről vagy belülről

Utólagos pinceszigetelés kívülről

  • Ki kell ásni a földet a falak mellett, és le kell menni a pince alapzatáig.
  • Ha a munka úgy igényli el kell távolítani a nem teljes vagy nem jól átfedésbe hozott szigetelést.
  • Meg kell szabadítani a földtől a megjelenő falfelületeket.
  • Pótolni kell a szerkezetekben mutatkozó hasadékokat.
  • Hagyni kell száradni a felületeket.

Érdemes kenhető, üvegszállal erősített anyagot felvinni a felületre, így a kis zugokban és a szegélyek mentén is optimálisan kialakítható a kiválóan záró szigetelés. Erre a rétegre tanácsoljuk hőszigetelés, de főleg mechanikai védelem gyanánt felragasztani egy zárt cellás szigetelőlemezt, amelynek vastagságát a felderített állapottól, pl. a talajtól függően kell megválasztani. A fal mellett javasolt geotextíliával körbetekert drénrendszert fektetni, amelyet némi lejtéssel kell kialakítani a vízelvezetés iránya felé, hogy az összegyűlt talajnedvességet le lehessen csapolni. A fal mellől eltávolított föld visszalapátolása után tökéletesen döngölve, újra kell építeni/betonozni stb. a felbontott járdát. A falszerkezet külső védelmének felépítése után a pince falát belülről is kezelni kell, a penészes vakolatot le kell verni, el kell távolítani a sót, és légpórus vakolatot kell felhordani, hogy eléggé meg tudjon száradni a fal. Ha utána is azt látja, hogy a pincefal nedves marad, akkor ez a fal alatt lévő szigetelő sáv nem tökéletes szigetelése miatt van, és ilyenkor injektálásos módszert kell alkalmazni, amelyet akár haladéktalanul el is végezhetünk a korábban leírt folyamat lezárása után a tartós cél végett. ház alap injektálása

Utólagos pinceszigetelés belülről - Mohács

Ezt a megoldást csakis abban az esetben ajánljuk, ha kívülről valamilyen okból nem lehet megközelíteni a pince falát. A módszer árnyoldala, hogy ugyan belül beázás nem alakul ki, a falak vizesedése nem szűnik meg.

  • Első lépésként le kell verni a meglévő vakolatot.
  • a fugákat 1-2 cm mélységben.
  • A megtisztított felületeket sótalanító eleggyel kell lekezelni.
  • A falazat pótlása után kenhető szigetelőanyagot kell felvinni.
  • A leszigetelt falat légpórus vakolattal kell bevakolni, majd a teraszok szigetelésénél is gyakran alkalmazott teknőszigetelést kell készíteni. Ezt bevetve kiküszöbölhetjük a pince padlójának nedvesedését.

Utólag kivitelezett falszigetelés

A később kivitelezett falszigetelés módszerének eldöntésekor az alábbi faktorokat kell szem előtt tartani:

  • A méréssel meghatározott nedvesség és sószennyezettség
  • A fal konstrukciója, anyaga és vastagsága
  • A fal jelenlegi burkolása
  • A talajvíz magassága

Talajnedvesség elleni szigetelés injektálással

Az injektálásos szigetelés művelete közben a szigetelőanyagot nagy nyomáson, megadott térközönként a szigetelendő anyagba préseljük. Az injektálás rövid idő alatt kivitelezhető művelet, az aktuális falszerkezet szilárdságát nem csökkenti, és a szigetelési síkváltások könnyedén megvalósíthatók. A horizontális falszigeteléssel a nedvesség útja lezárható, ennek eredményeképpen a falak egy meghatározott idő után ki tudnak száradni, hosszabb távon félbeszakad a vizesedés. A nedvesség kipárolgása légpórus vakolat létrehozásával segíthető elő, amelynek ajánlott vastagsága legalább 3 cm. A felület lefestésekor, nem javasolt glettelés, de célravezető nedvességáteresztő festék bevetése, a kevésbé szem előtt lévő helyeken esetleg sima meszelés is jó lesz. betoninjektáló

Vályogház szigetelése Mohács környékén

Tekintve, hogy a vályogházak falstruktúrája teljesen eltér a téglafalak felépítésétől és anyagától, ebből adódóan a vályogházak utólagos szigetelésénél figyelembe kell venni az alap mélységét, a vályog vízzel impregnáltságát, és lehet használni az injektálásos, falvágásos vagy lemezbeveréses módszert, akkor, ha próba injektálást vagy vágást hajtunk végre. Terasz szigetelése Mohács vonzáskörzetében A terasz nedvességgel szembeni szigetelését a tapasztalat szerint majdnem mindig a felfagyott csempék teszik elkerülhetetlenné. A járólapok és a különböző, egyéb burkolatok legtöbbször egy idő után kettéhasadnak, letöredeznek, mert hiányos vagy egyáltalán nem megoldott a víz útjának elzárása, illetve a víz megfelelő hatásfokú elvezetése. Gyakran okoz gondot, hogy tökéletesen hiányzik a dilatáció, ami azért okoz gondot, mert a ház természetes mozgása csaknem mindig más a terasz vagy akár egy erkély süllyedéséhez képest. Ez idővel töréseket, problémákat vált ki. Jelentős nehézségeket jelent a nagy hőingadozás, amelynek a burkolatok ki vannak téve, mert egy forró, nyári napon nem ritka, hogy 60-70 fokra felhevül a burkolat, miközben januárban vagy februárban akár -15 vagy -20 fok is lehet. Néhány „szakember” ötlete a ráburkolás és a kiszilózás szokott lenni, ez azonban kizárólag akkor fogadható el, ha nincs felfagyva a meglévő csempe. Ekkor azonban már csak elnapoljuk a bajt, mert az optikai tuning csak egy darabig tünteti el a valódi bajokat. Mit tennénk, ha ránk bízná a szigetelési munkát? A terasznak egy 1-2%-os lejtést kell adni, máskülönben folyamatosan problémát fog okozni a nedvesség, és a következő időszakokban is fagyáskárok alakulnak ki. Amennyiben elkerülhetetlenné válik fel kell szedni az épület lábazatát is, ekkor a terasz szigetelését tovább kell vezetni a lábazatra is megfelelő szélek kialakításával. Az épület és a terasz érintkezési pontjain élvédőt érdemes beépíteni. A dilatációs osztások betartása mellett biztosítani kell a terasz szélén a vízorrt. utólagos pinceszigetelés

A vízszigetelés az alábbi helyeken szorul sokszor korrigálásra

  • Családi házak utólagos vízszigetelése
  • Mélygarázs falszigetelése
  • Vályogház falszigetelése
  • Erkélyszigetelés
  • Penészesedés megszüntetésére irányuló falszigetelés
  • Mélyépítési talajvíz elleni vízszigetelés
  • Lapostető rétegrend előírásszerű kialakítása
  • Rétegvíz elleni szuterén szigetelés
  • Magas tető vízszigetelés
  • Talajvíz párolgása elleni vízszigetelés (ahol nincs pince)
  • Gyökérvédelmi vízszigetelés

Leggyakrabban szigetelt épülettípusok

  • Társasházak vízszigetelése
  • Oktatási intézmények vízszigetelése
  • Óvodák vízszigetelése
  • Hatósági épületek vízszigetelése
  • Éttermek vízszigetelése
  • Pincék vízszigetelése

A vízszigetelés alkalmazott módszerei

  • Szigetelés falvágással
  • Magas nyomású injektálás
  • Szórt szigetelés
  • Bitumenes lemez (GV lemez) szigetelés
  • Drénrendszer kiépítése
  • Falszárítás, kenhető szigetelés felhordása

vizes falak utólagos szigetelése

Rendszeresen előforduló kérdések

Hogyan szívja fel a fal a nedvességet? A víz kicsiny pórusokon keresztül hatol be a falba. Az ilyen kapillárisok nagy számban találhatók meg a falak belső szerkezetében, ami a víz egyik fő haladási útja. Mik a következményei a penészes falnak? Emberre közvetlenül kifejtett hatásai pl. a reumatikus megbetegedések kialakulása, légúti betegségek, köhögés. A penészes fal közvetett hatása az, hogy számottevően csökken a fal szigetelőképessége, ami magasabb fűtési költséget és a lakótérben alapvetően több párát eredményez. Mennyi ideig tart a falszigetelés elvégzése? Egy átlagos családi ház vízszigetelését legtöbbször 4-5 nap alatt befejezzük. Nehezen elérhető, különleges helyzetekben, vagy a megszokottnál nagyobb ház/építmény esetén a műveletsorozat ennél tovább is tarthat a helyszíni körülményektől függően. Mennyi időt vesz igénybe a fal kiszáradása? A fal száradása több faktor függvénye: a fal felépítése, időjárási feltételek (a levegő hőmérséklete, páratartalom), a probléma kiterjedtsége a szigetelés megkezdésekor. Jellemzően ki lehet jelenteni, hogy néhány hónap alatt már szemmel látható előrelépés tapasztalható. A szigetelést igénylőnek kell-e valamit előkészíteni? Nem, a szigetelés végrehajtását az első művelettől az utolsóig mi csináljuk, Önre nem hárul semmilyen feladat. Falátvágás esetén csökken-e bármilyen mértékben a falak szilárdsága? A pince földrengés-erőssége nem csökken a fal átvágása miatt! Amennyiben professzionális és hosszú távon tartós megoldást szeretne a nedves, penészes falak utólagosan kivitelezett vízszigetelésére Mohács vonzáskörzetében, lábazati szigetelésére és utólagos falszigetelésre a penész ellen, keressen minket bizalommal +36 30 2491 291.

Asztali nézet