Utólagos vízszigetelés Baranya megye +36 30 2491 291

MENÜ

Utólagos vízszigetelés Bóly

Vizes, salétromos, dohos falak utólagos vízszigetelése Bóly övezetében, utólagos falszigetelés, injektálással, penész ellen +36 30 2491 291.

Miért bízzon meg minket a munka elvégzésével?

A falátvágásos szigetelés folyamata

A pince szigetelése utólagosan

Talajnedvesség elleni szigetelés injektálással

Vályogház szigetelése

Terasz szigetelése

Sokszor feltett kérdések

Üdvözöljük weboldalunkon!

Vállalatunk a legnaprakészebb, bontás nélküli technikákkal (pl. szórt szigetelés), utólag hárítja el garázsok vizesedését. Vállalatunk beton injektálást hajt végre ház alap megerősítésére, megsüllyedt alap javítása érdekében.

vízszigetelés Bóly betoninjektálással

Nedvesség elleni szigetelés Bóly - amit ajánlunk

  1. Akár 48 órán belüli, műszeres helyszíni felmérés, tájékoztatás, ajánlatkészítés.
  2. Majdnem negyedszázados szakmai tapasztalattal tartós nedvesség megszüntetés.
  3. A rendelkezésre álló legmodernebb berendezések és alkalmazott technikák a rövid idő alatt elvégzett és kedvező áron elérhető munka végett.
  4. 10 év jótállás az elvégzett munkára, ha az általunk ajánlott rendszert választja.
  5. Országosan tevékenykedünk.

Ebben lehet biztos, ha minket bíz meg a vízszigetelési munkával Bóly övezetében

  • A szigetelési munkadíjon utólag sem változtatunk, transzparens szigetelési ajánlatot adunk.
  • Nálunk nincs elhúzódó, nem időben elkezdett munka.
  • Az épület nedvességmentesítését követően bármikor hívhat minket, ha tájékoztatásra van szüksége, vagy a véleményünkre kiváncsi egy adott problémával kapcsolatban.

Azonnal hívhat minket, ha a lent látható fotót megérinti egy okostelefonon: vizszigetelés telefonszám

Falvágással történő szigetelés Bóly

1. Az első lépés a salétromos fal megvágása. Ezt a munkát speciálisan ennek érdekében készített, egyedi falvágó berendezéssel végezzük. A falat az esetek nagy részében a talajszint felett 8-10 cm-rel vágjuk meg vagy tereprendezést követően az épület olyan pontján, ahol a szigetelés a legjobb helyen helyezkedik el. Azokat a főfalakat és válaszfalakat kell vágni, amelyek érintkeznek a lábazattal, és szállítják a föld alól származó nedvességet.

A berendezéseink por- és zajvédettek, tetszőleges magasságban lehet velük vágni, illetve a vágás szöge és mélysége is szabályozható.

2. Az utólagos vízszigetelés lépés során műanyag lemezt juttatunk be a falrésbe. Ez már szigetelőréteget alkot a föld nedvessége és penész ellen.

A szigetelőlemezeket egymással átfedésben fektetjük be a hibátlan falszigetelés érdekében, a falból kiálló részeket vakolás előtt sem szabad levágni.

3. A vízszigetelés telítése során a szigetelőlemezen különösen sarkalatos a kihorganyzó ék használata, tudniillik a dagadó cement makulátlan száradásáig a falat eredeti állapotában őrzi meg.

A vágási hely telítését bespriccelő pumpával valósítjuk meg, amelynek csövét beillesztjük a fal egyik oldalán. A fal réseit nagyon ügyelve lezárjuk mindkét oldalon gyorskötésű malterral, majd névleges nyomáson bespricceljük az előre bekevert dagadó cementet.

Így elérjük, hogy a dagadó cement a fal réseibe is benyomul, és a megkötést követően strapabíróbb lesz a szigetelés.

utólagos falszigetelés injektálással Bóly

Légpórus vakolat Bóly

A légpórus vakolat olyan nagy nedvszívó képességű vakolat, amely nem továbbítja a nedvességet, így a talajból már felszívott, különféle sók a falszerkezetben maradnak, és a fal nem dobja le emiatt a vakolatot. A hagyományos vakolatot a salétromos felületeken ajánlott légpórus vakolattal lecserélni, mert ez hosszú ideig védi meg a fal kívülről látható részét, és esztétikailag is szebb, festhető felületté válik, a falban található vizes réteg kiszárad.

Pinceszigetelés utólag

Minél lejjebb fekszik egy pince, annál nagyobb a nedvesedés veszélye még úgy is, ha a lehető legmodernebb eszközökkel próbáltuk szigetelni a pincénket. Ha nem eredményesen megoldott a csapadékvíz és a rétegvíz elvezetése, akkor számíthatunk arra, hogy meg kell küzdenünk a pinceszigetelés feladatával. Gyakori kellemetlenségek a pince szigetelésénél:

  • Több éve betett, elöregedett bitumenes szigetelőlemez
  • Nem szakszerű vagy egyáltalán nem megoldott esővíz-elvezetés
  • Magas talajvíz
  • Fusiban elvégzett munka, sajnos rengeteg kőművest nem érdekel a szakszerűen kivitelezett szigetelés
  • A ház természetes süllyedése kárt tesz a meglévő szigetelésben
  • Helytelenül kiválasztott szigetelőanyag
  • Rossz rétegrendben felhelyezett szigetelés

Hogyan kell jól szigetelni utólag a pincét? 2 lehetőség van: kívülről vagy belülről

Utólagos pinceszigetelés kívülről

  • Ki kell ásni a földet a falak mellett, kezdve a lábazattal, egészen a pince alapjáig.
  • Indokolt esetben le kell szedni a nem végig elhelyezett vagy nem jól átfedésbe hozott szigetelést.
  • Meg kell szabadítani a földtől a szemünk elé táruló falfelületeket.
  • Ki kell tölteni a szerkezetekben képződött repedéseket.
  • Időt kell adni a felületek szikkadásához.

Javasolt kenhető, üvegszállal erősített anyagot alkalmazni, ilyen módon a kis zugokban és az éleknél is hibátlanulkifogástalanul megvalósítható az optimálisan záró szigetelés. Erre a rétegre tanácsoljuk hőszigetelés, de elsőként mechanikai védelem gyanánt felragasztani egy zárt cellás szigetelőlemezt, amelynek vastagságát a helyi körülményektől, pl. a talajtól függően kell megválasztani. A fal előtt tanácsos geotextíliával körbetekert drénrendszert fektetni, amelyet meg kell lejtetni a vízelvezetés iránya felé, hogy a felhalmozott talajnedvességet el is lehessen vezetni. A fal mellől eltávolított föld visszalapátolása után precízen döngölve, vissza kell építeni a felbontott járdát. A kívül végzett munkákat befejezve a pince falát belülről kell védelemmel ellátni, a penészes vakolatot le kell verni, sótalanítani kell, és légpórus vakolatot kell kialakítani, hogy az előírások szerint ki tudjon száradni a fal. Amennyiben nem szűnik meg a fal nedvesedése, akkor ez a fal alatt lévő szigetelő sáv nem megfelelő szigetelése miatt van, ez esetben injektálásos módszert kell bevetni, amelyet akár haladéktalanul el is végezhetünk a korábban leírt folyamat végeztével a tartós cél megvalósításához. beton injektálása

Utólagos pinceszigetelés belülről - Bóly

Ezt a megoldást csupán abban az esetben ajánljuk, ha kívülről valamilyen oknál fogva lehetetlen volt a vízszigetelés. Az eljárás hátulütője, hogy jóllehet belül vizesedés nem lesz, a falak továbbra is nedvesek maradnak.

  • Első lépésként le kell verni a fent lévő vakolatot.
  • a fugákat 1-2 cm mélységben.
  • A megtisztított felületeket sómentesítő vegyülettel kell lekezelni.
  • A kőműves munkák pótlása után kenhető szigetelőanyagot kell felhordani.
  • A leszigetelt falat légpórus vakolattal kell bevakolni, majd a vízszigetelésre általánosan használt teknőszigetelést kell kialakítani. Ezzel elháríthatjuk a pince padlózatának vizesedését.

Falszigetelés utólagosan

A később kivitelezett falszigetelés technikájának eldöntésekor a következő aspektusokat kell bekalkulálni:

  • Mért nedvesség és sószennyezettség
  • A falszerkezet anyaga és vastagsága
  • A fal aktuális burkolása
  • A talajvíz magassága

Talajnedvesség elleni szigetelés injektálással

Az injektálásos szigetelés eljárás folyamán a szigetelőanyagot nagy nyomáson, meghatározott távolságokban a szigetelendő anyagba juttatjuk. Az injektálás rövid idő alatt elvégezhető módszer, nem gyengíti jelentősen a meglévő falszerkezetet, és a szigetelési síkváltások könnyen elvégezhetők. A vízszintes falszigeteléssel a nedvesség útja lezárható, és a falak egy meghatározott idő után ki tudnak száradni, hosszabb távon megszűnik a nedvesedés. A nedvesség kipárolgása légpórus vakolat készítésével könnyíthető meg, amelynek ajánlott vastagsága legalább 3 cm. Amikor lefestjük a falfelületet, nem ajánlott glettelés, de célravezető nedvességáteresztő festék bevetése, a kevésbé szem előtt lévő pontokon esetleg sima meszelés is megfelelő. ház alap megerősítése

Vályogház szigetelése Bóly vonzáskörzetében

Figyelembe véve a vályogházak falának felépítése teljesen eltér a téglafalak felépítésétől és anyagától, ezért a vályogházak utólagos szigetelésénél tekintetbe kell venni az alap mélységét, a vályog nedvességtartalmát, és lehet használni az injektálásos, falvágásos vagy lemezbeveréses eljárást, akkor, ha próba injektálást vagy vágást hajtunk végre. Terasz szigetelése Bóly régiójában A terasz nedvességgel szembeni szigetelését többnyire a felfagyott burkolatok teszik szükségessé. A járólapok és a különböző, egyéb burkolatok többnyire egy idő elteltével megrepednek, zúzódik, mert nem megfelelően kivitelezett vagy egyáltalán nem megoldott a vízszigetelés, illetve a víz hatékony elvezetése. Gyakran okoz gondot, hogy tökéletesen hiányzik a dilatáció, ami amiatt probléma, mert a ház természetes süllyedése csaknem mindig más a terasz vagy akár egy erkély süllyedéséhez képest. Ez idővel repedéseket, problémákat vált ki. Súlyos nehézségeket okozhat a nagy hőingadozás, amit el kell szenvedniük a járólapoknak, mivel egy meleg, nyári napon nem ritka, hogy 60-70 fokra felhevül a csempe, míg januárban vagy februárban akár -15 vagy -20 fok is lehet. Bizonyos „szakik” megoldási javaslata a ráburkolás és a kiszilózás szokott lenni, ami viszont csak akkor hoz megfelelő eredményt, ha nincs felfagyva az aktuális csempe. Ilyenkor viszont már csak elnapoljuk a megoldás, mert a tüneti kezelés csak ideig-óráig rejti el a valódi kellemetlenségeket. Milyen megoldási javaslatunk van a helyes szigetelésre? A terasznak egy 1-2%-os lejtetést kell biztosítani, mert különben folyamatosan gondunk lesz a vízelvezetéssel, és a továbbiakban is fagyáskárok jelentkeznek. Ha nincs mit tenni fel kell szedni az épület lábazatát is, ekkor a terasz szigetelését rá kell lógatni a lábazatra is megfelelő szélek kialakításával. A lakás és a terasz érintkezési helyein élvédőt javallott beépíteni. A dilatációs rések betartása mellett gondoskodni kell a vízorr profilról. faltisztitás

A vízszigetelés az alábbi helyeken szorul sokszor korrigálásra

  • Panellakások utólagos vízszigetelése
  • Mélygarázs falszigetelése
  • Tapasztott fal falszigetelése
  • Terasz szigetelése
  • Penészesedés megszüntetésére irányuló falszigetelés
  • Mélyépítési talajvíz elleni vízszigetelés
  • Lapostető összefolyó létesítés
  • Talajvíz elleni szuterén szigetelés
  • Vízszigetelés felújítás
  • Talajvíz párolgása elleni vízszigetelés (ahol nincs pince)
  • Tavak és kerti tavak szigetelése

Leggyakrabban szigetelt épülettípusok

  • Társasházak vízszigetelése
  • Iskolák vízszigetelése
  • Bölcsödék vízszigetelése
  • Hatósági épületek vízszigetelése
  • Kifőzdék vízszigetelése
  • Pincék vízszigetelése

A vízszigetelés alkalmazott módszerei

  • Szigetelés falvágással
  • Magas nyomású injektálás
  • Szórt szigetelés
  • Bitumenes lemez (GV lemez) szigetelés
  • Drénrendszer kiépítése
  • Falszárítás, kenhető szigetelés felhordása

falak megerősítése

Rendszeresen előforduló kérdések

Mi a módja a víz falba kerülésének? A víz pici pórusokon keresztül kerül a falba. Ezek az ún. kapillárisok nagy számban találhatók meg a falak belsejében, ami a víz egyik fő haladási útja. Milyen hatásai vannak a penészes falnak? Emberre közvetlenül kifejtett hatásai pl. a reumára való fogékonyság elősegítése, asztma, köhögés. A penészes fal közvetett hatása az, hogy nagy mértékben csökken a fal szigetelőképessége, ami nagyobb fűtési költséget és a házban sokkal nagyobb párát okoz. Sok időt vesz igénybe a falszigetelés elvégzése? Átlagos méretű családi ház vízszigetelését legtöbbször 4-5 nap alatt elkészítjük. Nehezen megközelíthető, speciális esetekben, vagy nagy épület esetén a folyamat ennél tovább is tarthat a helyszíni körülményektől függően. Mennyi idővel kell számolni a fal száradása tekintetében? A fal száradása több tényező függvénye: falszerkezet, időjárási viszonyok (a levegő hőmérséklete, légnedvesség), a probléma kiterjedtsége a szigetelés kezdetekor. Többnyire ki lehet jelenteni, hogy akár 2-3 hónap alatt már észrevehető előrelépés észlelhető. A szigetelést igénylőnek kell-e bármit tennie? Nem, a szigetelés elvégzését A-tól Z-ig mi csináljuk, Önnek semmi dolga. Falvágásos technológia alkalmazásakor rosszabb lesz-e bármilyen mértékben a falak teherbíróképessége? A lakóház földrengés-állósága nem lesz rosszabb a falvágás eredményeképpen! Amennyiben profi és időtálló megoldást keres a vizes, penészes falak utólagos vízszigetelésére Bóly területén, lábazati szigetelésére és utólagos falszigetelésre a penész ellen, ne habozzon tárcsázni a következő számot +36 30 2491 291.

Asztali nézet