Utólagos vízszigetelés Baranya megye +36 30 2491 291

MENÜ

Utólagos falszigetelés Komló

Nedves, salétromos, penészes falak szigetelése utólag Komló területén, lábazati szigetelés, injektálással, penész ellen +36 30 2491 291.

Miért gondoljuk, hogy nálunk találja meg a végleges megoldást?

A falátvágásos szigetelés menete

A pince szigetelése utólagosan

Talajnedvesség elleni szigetelés injektálással

Vályogház szigetelése

Terasz szigetelése

Gyakran ismételt kérdések

Üdvözöljük weboldalunkon!

Vállalatunk a legnaprakészebb, bontás nélküli technológiákkal (pl. falvágás), utólag orvosolja pincék nedvesedését. Cégünk beton injektálást ajánl ház alap megerősítésére, megsüllyedt alap javítása érdekében.

vízszigetelés Komló szigetelő lemezzel

Nedvesség elleni szigetelés Komló - cégünk jellemzői

  1. Gyors, speciális berendezésekkel elvégzett állapotfelmérés, tanácsadás, ajánlatkészítés.
  2. 20 év szakmai háttérrel tökéletes minőségű szigetelés.
  3. Az elérhető legmodernebb szerszámok és technológiák a villámgyors és költséghatékony munka megvalósításához.
  4. 10 év jótállás az elvégzett munkára, ha az általunk javasolt megoldást alkalmazza.
  5. Országosan végzünk falszigetelést.

Ebben lehet biztos, ha ránk bízza az utólagos vízszigetelést Komló környékén

  • Árainkban nincs trükközés, transzparens szigetelési ajánlatot adunk.
  • Betartjuk a határidőket, ha bármilyen nehezítő körülmény merül fel, időben szólunk.
  • Az épület nedvességmentesítését követően később is hívhat minket, ha szaktanácsra van szüksége, vagy a véleményünkre kiváncsi egy adott problémával kapcsolatban.

Az alábbi kép érintőképernyős telefonon történő megérintésével azonnal tárcsázhat minket: nonstop vízszigetelés ügyfélszolgálat

Falvágással történő szigetelés Komló

1. Az 1. munkafolyamat a salétromos fal megvágása. Ezt a lépést speciálisan ennek érdekében épített, különleges falvágó berendezéssel végezzük. A falat általában a talajszint felett 8-10 cm-rel vágjuk meg vagy tereprendezést követően az épület azon részén, ahol a szigetelés a legoptimálisabb helyen helyezkedik el. Azokat a főfalakat és válaszfalakat kell vágni, amelyek érintkeznek a lábazattal, és szállítják a talajnedvességet.

Eszközeink védettek a porral szemben és csökkentett zajkibocsátással rendelkeznek, vágásmagasságuk kalibrálható, illetve a vágás szöge és mélysége is szabályozható.

2. Az utólagos vízszigetelés lépés során műanyag lemezt nyomunk a falrésbe. Ez már záró réteget képez a földből felszívott nedvesség és salétrom ellen.

A szigetelőlemezeket egymással átlapolva illesztjük be a kifogástalan szigetelés érdekében, a falból kiálló részeket nem szabad levágni.

3. A vízszigetelés telítése közben a szigetelőlemezen rettentően lényeges a kihorganyzó ék alkalmazása, mert a dagadó cement tökéletes száradásáig a falat eredeti állapotában tartja meg.

A vágási hely telítését bespriccelő pumpával visszük véghez, amelynek tömlőjét beillesztjük a fal egyik oldalán. A fal repedéseit tökéletesen lezárjuk mindkét oldalon gyorsan kötő malterral, majd előírt nyomással bespricceljük az előre bekevert dagadó cementet.

Ezzel a megoldással a dagadó cement a fal nyílásaiba is bekerül, és a megkötést követően tartósabb lesz a szigetelés.

kihorganyzó ékek behelyezése

Légpórus vakolat Komló

A légpórus vakolat olyan magas páraszívó képességű vakolat, amely nem vezeti a nedvességet, így a talajból már felszívott, különböző sók a falon belül maradnak, így a fal nem dobja le emiatt a vakolatot. A megszokott vakolatot a nedvesedő helyeken érdemes légpórus vakolatra váltani, mivel ez sokáig megóvja a fal külső felületét, és esztétikailag is szebb, festhető felületté válik, a falban található vizes réteg kiszárad.

Pinceszigetelés utólag

Minél lejjebb fekszik egy pince, annál kézzelfoghatóbb a nedvesedés veszélye még úgy is, ha a lehető leghatékonyabb módon igyekeztünk szigetelni a pincénket. Ha nem tökéletesen megoldott a csapadékvíz és a rétegvíz elvezetése, akkor csak idő kérdése, hogy mikor kell szembesülnünk a pinceszigetelés megoldandó kérdéseivel. Sokszor előforduló komplikációk a pince szigetelésénél:

  • Több éve betett, elöregedett bitumenes szigetelőlemez
  • Nem szakszerű vagy egyáltalán nem megoldott csapadékelvezetés
  • Magas talajvíz
  • Fusiban elvégzett munka, sok kőműves nem tud megfelelő szigetelést kialakítani
  • A ház természetes süllyedése károsítja a kialakított szigetelést
  • Helytelenül kiválasztott szigetelőanyag
  • Rossz rétegrendben felhelyezett szigetelés

A pince megfelelő szigetelésének kivitelezése? 2 lehetőség van: kívülről vagy belülről

Utólagos pinceszigetelés kívülről

  • Körbe kell ásni a pincét a falak mentén, és le kell menni a pince alapzatáig.
  • Szükség esetén le kell szedni a nem végig elhelyezett vagy nem előírásszerűen átlapolt szigetelést.
  • Meg kell szabadítani a földtől a szemünk elé táruló falakat.
  • Ki kell egészíteni a szerkezetekben képződött hézagokat.
  • Várni kell, hogy megtudjanak száradni a falak.

Érdemes kenhető, üvegszállal erősített anyagot alkalmazni, így a kis zugokban és a széleken is optimálisan megvalósítható a megfelelően záró szigetelés. Erre a rétegre tanácsoljuk hőszigetelés, de mindenekelőtt mechanikai védelem gyanánt felragasztani egy zárt cellás szigetelőlemezt, amelynek vastagságát a helyi körülményektől, pl. a talajtól függően kell megválasztani. A fal mentén ajánlott geotextíliával körbetekert drénrendszert elhelyezni, amelyet meg kell lejtetni a vízelvezetés irányában, hogy a felgyülemlett talajnedvességet le lehessen csapolni. A kiásott gödör visszatemetése után tökéletesen döngölve, vissza kell építeni a felbontott járdát. A külső védőréteg kialakítását követően a pince falát belülről kell védelemmel ellátni, a penészes vakolatot le kell verni, el kell távolítani a sót, és légpórus vakolatot kell felvinni, hogy megfelelően meg tudjon száradni a fal. Ha utána is azt látja, hogy a pincefal nedves marad, akkor ez a fal alatt lévő szigetelő sáv nem előírásszerű szigetelése miatt van, ennek észlelésekor injektálásos módszert kell bevetni, amelyet akár mindjárt végrehajthatunk a korábban leírt műveletek befejezését követően a hosszú távú megoldás érdekében. ház alap injektálása

Utólagos pinceszigetelés belülről - Komló

Ezt a munkamódszert csak abban az esetben tartjuk kivitelezésre érdemesnek, ha a külső oldalról valamiért nem lehet hozzáférni a pincefalhoz. A módszer hátulütője, hogy jóllehet belül beázás nem alakul ki, a falak vizesedése nem szűnik meg.

  • Mielőtt bármi egyebet tenne, le kell verni a régi vakolatot.
  • Meg kell tisztítani a fugákat 1-2 cm mélységben.
  • A megtisztított felületeket sómentesítő eleggyel kell lekezelni.
  • A kőműves munkák hiányosságainak helyrehozása után kenhető szigetelőanyagot kell felvinni.
  • A leszigetelt falat légpórus vakolattal kell bevakolni, majd a vízszigetelésre általánosan használt teknőszigetelést kell kialakítani. Ezáltal feltartóztathatjuk a pince padlózatának vizesedését.

Utólagos falszigetelés

A később kivitelezett falszigetelés módszerének előirányzása során a lenti viszonyszámokat kell bekalkulálni:

  • A méréssel meghatározott nedvesség és sószennyezettség
  • A fal konstrukciója, anyaga és vastagsága
  • A fal aktuális burkolása
  • A talajvíz magassága

Talajnedvesség elleni szigetelés injektálással

Az injektálásos szigetelés során a szigetelőanyagot nagy nyomáson, meghatározott távolságokban a szigetelendő anyagba préseljük. Az injektálás gyorsan végrehajtható eljárás, nem gyengíti jelentősen a meglévő falszerkezetet, és a szigetelési síkváltások nehézség nélkül elvégezhetők. A vízszintes falszigeteléssel ellent lehet állni a víznek, ennek következtében a falak idővel ki tudnak száradni, perspektivikusan megszűnik a nedvesedés. A nedvesség eltűnése légpórus vakolat készítésével könnyíthető meg, amelynek ajánlott vastagsága legalább 3 cm. Amikor lefestjük a falfelületet, nem ajánlott glettelés, de tanácsos páraáteresztő festéket alkalmazni, a nem túl könnyen észrevehető pontokon esetleg szokványos meszelés is megteszi. ház alap megerősítése

Vályogház szigetelése Komló területén

Tekintve, hogy a vályogházak falszerkezete egészen más, mint a manapság épített házaké, ennek eredményeképpen a vályogházak utólagos szigetelésénél tekintetbe kell venni az alap mélységét, a vályog nedvességtartalmát, és lehet használni az injektálásos, falvágásos vagy lemezbeveréses technikát, abban az esetben, ha próba injektálást vagy vágást alkalmazunk. Terasz szigetelése Komló környékén A terasz nedvességgel szembeni szigetelését többnyire a felfagyott járólapok teszik szükségessé. A kültéri csempék és a különféle, egyéb burkolatok többnyire egy idő után kettéhasadnak, szétmorzsolódik, mert nem megfelelően kivitelezett vagy egyáltalán nem megoldott a víz útjának elzárása, illetve a víz megfelelő hatásfokú elvezetése. Sajnos nem ritka probléma, hogy teljesen hiányzik a dilatáció, ami amiatt probléma, mert a ház természetes mozgása szinte mindig más a terasz vagy akár egy erkély helyezkedéséhez viszonyítva. Ez idővel réseket, problémákat idéz elő. Számottevő problémákat okozhat a nagy hőmérsékletkülönbség, amit el kell szenvedniük a járólapoknak, mert egy forró, nyári napon nem ritka, hogy 60-70 fokra felmelegszik a burkolat, míg télen akár -20 fok alá is mehet a hőmérséklet. Bizonyos „szakik” ötlete a ráburkolás és a kiszilózás szokott lenni, viszont ez csak akkor lehet jó, ha nincs felfagyva a meglévő burkolat. Ilyenkor azonban már csak elodázzuk a megoldás, mert a ráncfelvarrás csak időszakosan fedi el a valós bajokat. Milyen megoldási javaslatunk van a helyes szigetelésre? A terasznak egy 1-2%-os lejtetést kell biztosítani, máskülönben folyamatosan gondunk lesz a vízelvezetéssel, és a jövőben is fagyáskárok alakulnak ki. Ha nincs mit tenni fel kell szedni az épület alapját is, ebben az esetben a terasz szigetelését rá kell lógatni a lábazatra is a célnak megfelelő sarok kiképzéssel. A lakóház és a terasz kapcsolódási helyein élvédőt tanácsos beépíteni. A dilatációs osztások betartása mellett biztosítani kell a terasz szélén a vízorrt. pinceszigetelés körbeásással

A vízszigetelés leggyakoribb területei

  • Panellakások utólagos falszigetelése
  • Mélygarázs szigetelése
  • Téglaház szigetelése
  • Terasz szigetelése
  • Vízbetörés megszüntetésére irányuló falszigetelés
  • Mélyépítési talajvíz elleni vízszigetelés
  • Lapostető összefolyó létesítés
  • Rétegvíz elleni szuterén szigetelés
  • Magas tető vízszigetelés
  • Talajvíz párolgása elleni vízszigetelés (ahol nincs pince)
  • Tavak és kerti tavak szigetelése

Leggyakrabban szigetelt épülettípusok

  • Családi házak vízszigetelése
  • Iskolák vízszigetelése
  • Óvodák vízszigetelése
  • Hatósági épületek vízszigetelése
  • Éttermek vízszigetelése
  • Mélygarázsok vízszigetelése

A vízszigetelés szokásos módszerei

  • Szigetelés falvágással
  • Magas nyomású injektálás
  • Szórt szigetelés
  • Bitumenes lemez (GV lemez) szigetelés
  • Drénrendszer kiépítése
  • Falszárítás, kenhető szigetelés felhordása

vizes falak szigetelése

Sokszor feltett kérdések

Hogyan szívja fel a fal a nedvességet? A víz pici pórusokon át kerül a falba. Ezek az ún. kapillárisok nagy számban találhatók meg a falak belső szerkezetében, ami a víz egyik fő haladási útja. Milyen hatásai vannak a salétromos falnak? Emberre közvetlenül kifejtett hatásai pl. a reumára való fogékonyság elősegítése, légúti betegségek, köhögés. A penészes fal közvetett hatása az, hogy számottevően csökken a fal szigetelőképessége, ami megnövekedett fűtési költséget és a lakásban alapvetően több párát eredményez. Mennyi ideig tart a szigetelés kivitelezése? Átlagos méretű családi ház vízszigetelését a tapasztalatok alapján 4-5 nap alatt befejezzük. Nehezen megközelíthető, különleges helyzetekben, vagy a megszokottnál nagyobb ház/építmény esetén a munka ennél tovább is tarthat a helyszíni körülményektől függően. Mennyi idővel kell számolni a fal száradása tekintetében? A fal száradási ideje több körülmény függvénye: a fal struktúrája, időjárási viszonyok (a levegő hőmérséklete, légnedvesség), a probléma kiterjedtsége a szigetelés elkezdésének pillanatában. Jellemzően ki lehet jelenteni, hogy akár 2-3 hónap alatt már szemmel látható előrelépés észlelhető. A szigetelést igénylőnek kell-e bármit előkészíteni? Nem, a szigetelés kivitelezését teljes egészében mi csináljuk, Önre nem hárul semmilyen feladat. Falátvágás esetén rosszabb lesz-e bármilyen mértékben a falak stabilitása? A pince földrengés-erőssége nem csökken a fal megvágása következtében! Ha szakszerű és időtálló megoldást szeretne a salétromos, penészes falak utólagosan kivitelezett vízszigetelésére Komló környékén, lábazati szigetelésére és utólagos falszigetelésre a penész ellen, ne habozzon tárcsázni a következő számot +36 30 2491 291.

Asztali nézet